אמאללללל'ה, פחד, אימה! בקורי החלום האחרונים הרגשתי מוחזקת ועטופה ע"י מתיי. אמי עליה השלום כאילו ערסלה אותי בזרועותיה, אבי (שבמציאות שהיא לא חלום איננו אתנו כבר יותר מעשר שנים) דיבר אליי באידיש עסיסית מתובלת בפולנית אריסטוקרטית. לא הבנתי את המילים אבל בשכל וברגש הרגשתי אותן: "אל דאגה אתם תצליחו בכך, אתם תסתגלו לעולם המשתנה, אתם תשתנו יחד אתו, זה לטובתכם, לטובת החברה וכל הפרטים שבה." כל מתי נעלמו, כאילו לקח אותם הרוח, לא ידעתי לאן. נשארתי לבד עם החלום בתחושה חזקה שיש בו מסר לאומה.

שלפתי מחברת המונחת דרך קבע ליד מיטתי, וכתבתי את חלומי כל עוד הוא בזיכרוני: בחלומי ראיתי זרעון קורונה עצום וענק שועט בנחישות לעבר כדור הארץ, בתוך הזרעון מונח לו מוגן שבב D.N.A המכיל את תכונות העולם החדש. ראיתי איך כולנו, כל האנושות יחדיו, נשאבת פנימה לבטן כדור הארץ, לרחם של העולם והופכת לתא ביצית אחד. הזרעון הענק פורץ לו וחודר פנימה דרך קליפת העולם אל הביצית שהיא אנחנו עכשיו, אימא אדמה מתעברת להולדת עולם חדש. כולנו, כל האנושות שבעולם, הפכנו לעובר אחד, ותוך כדי התפתחותנו כעובר אנחנו נצרבים בתכונות העולם החדש.

התכונות הנצרבות בנו רצות במהירות האור על מסך ענק מרצדות בירוק בסימנים שאינני יודעת לקרוא אותן אך מרגישה אותן בלב פנימה: כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם – הוטבע! התחשבות והתמזגות בטבע האחד- הוטבע! יש מספיק בשביל כולם – הוטבע! אין מובטלת או מובטל, – הוטבע! צריכה הכרחית ולא יותר מכך –הוטבע! לכולם פנאי וזמן לחינוך, ללימוד להתפתחות בעולם מתוקן – הוטבע! התכונה האחרונה מרצדת ומהבהבת עוד ועוד במסך: "ואהבת לרעך כמוך – זה צו השעה" – אף הוטבע!

בחלומי אני רואה את אימא כדור הארץ מוכנה כבר ללידה, מתיישבת על משבר הלידה ומתוך כדור הארץ מתחיל להיוולד העולם החדש על תכונותיו המוטבעות. פה בנקודה הזאת התעוררתי בחצי קלאץ' וכל מתיי סבבוני בהרגעה: אמי שמערסלת אותי באהבה ואבי המדבר אלי באידיש עסיסית מתובלת בפולנית אריסטוקרטית. ועכשיו כשאני לגמרי ערה אני תוהה: האומנם זה מה שקורה לנו בעולם עכשיו? הטבעה של תכונות העולם החדש?