"אל נא רפא נא לה" זו התפילה הכי קצרה בתורה. משה מתפלל להצלת אחותו מרים הנגועה בצרעת. אחיו אהרון מקשה ושואל מדוע אחותו ולא הוא ועונה מיד "ולא זכרו ברית אחים מפני ברית הכרותה בינינו שביטלנו ואבדנו את אחותנו ?" (עמוס א – ט) "אמר רבי יעקב, אמר רבי חסידא" "כל המבקש רחמים על חברו אין צורך להזכיר את שמו."

"אל נא רפא נא לה" יכול גם להתייחס לאנושות כולה שמוצאת את עצמה חסרת אונים כואבת ומחכה למזור שואלת מתי זה יגמר כבר ולא מקבלת תשובה. אז בואו ננסה לבוא בהפוכה, אז בואו ננסה לבוא מאהבה.

כללי סדנה מהפכה! (לכאורה מה כבר קרה מה הדבר ששינה לגמרי את חיינו בקבוצה הקטנה?) 1. כולם שווים וחשובים מאוד. 2. הקשבה ותשומת לב. 3. רק מוסיפים. 4. מדברים בקצרה ומהלב.

במעגל כולם שווים

 ישבנו במעגל וניסינו ליישם : כלל ראשון כולם שווים וחשובים מאוד – איך יתכן ומה הצביעות הזאת ויפות הנפש אפילו לוגית זה לא מסתדר!. כלל שני: הקשבה ותשומת לב – איך אפשר? הרי מה שרוצה להגיד בוער לי כבר על הלשון, נו שיגמרו כבר לקשקש, ברור שאני לא יכולה באמת להקשיב כי אני פה חשובה מאוד ורק מה שאני רוצה להגיד חשוב מאוד! אני מתחילה להזיע ולהרגיש ממש רע מ הזה הסיפור ההזוי הזה שנקרא כללי סדנה? כלל שלישי: רק מוסיפים – אני חושבת שכולם מדברים שטויות, חיבת להגיד להם שאני ממש לא מסכימה עם דבריהם! כלל רביעי: מדברים בקצרה ומהלב – אני כבר רותחת מבפנים אולי הגיע הזמן לעוף משם. ובכן בינינו זה נשמע מאוד מוכר וגם מאוד חביב הרי הרגל נעשה טבע שני!

למחרת הגיעו חברים שלא היו יום קודם. נדהמו ושאלו מה נשתנה? ואז גילנו להם את סוד כללי הסדנה. למעלה מעשר שנים אנחנו מתמידים עורכים סדנאות חדשות לבקרים. זה הפך לגולת הכותרת של חיי, להקשיב ולשמוע כל אחד המדבר ומפיק מרגליות והנשמה פורחת לה מהתרגשות כשבסוף הסדנה שואלים אם יש עוד משהו שרוצה להוסיף. ואני מתפללת "אלי, אלי שלא יגמר לעולם"

תפילה עבור רבים  אמיתית כינה ואוהבת, כמו  שלימדו אותי (לקח שנים). היום אני מוסרת אות תפילתי לאנושות, אני מאמינה שהווירוס הזה בא כמו מתנה, מתנה שבאה ללמד אותנו שעולם חדש עומד בפתח, אם רק אם רק נצליח לקיים את חוקי הסדנה.